اخبار

اجازه خروج به موسوی و رهنورد برای دیدار با فرزندان؛‌ امیرارجمند: اتفاق جدیدی نیست

اجازه خروج به موسوی و رهنورد برای دیدار با فرزندان؛‌ امیرارجمند: اتفاق جدیدی نیست

مشاور ارشد میرحسین موسوی: حصر هشت سال است که ادامه دارد و باید برداشته شود
مشاور ارشد میرحسین موسوی: حصر هشت سال است که ادامه دارد و باید برداشته شود

وب‌سایت «رویداد ۲۴» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد اجازه پیدا کرده‌اند که از منزل خارج شوند و به دیدار فرزندان خود بروند. اما مشاور ارشد آقای موسوی، به رادیو فردا می‌گوید این موضوع پیشتر هم اتفاق افتاده بود و مسئله جدیدی نیست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وب‌سایت «رویداد ۲۴» روز دوشنبه ۲۹ مرداد، دادن اجازه به آقای موسوی و خانم رهنورد برای خروج از منزل و دیدار با فرزندان خود را نشانه از میان برداشته شدن بخشی از محدودیت‌های محصوران طی هفته گذشته دانست.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زاهرا رهنورد از رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، از بهمن سال ۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

در این ارتباط، اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد آقای موسوی، روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد، به رادیو فردا گفت که به تازگی اتفاق خاصی نیفتاده و این تعبیر که «چیزی از حصر نمانده، ‌بسیار اغراق‌آمیز خواهد بود و فقط جنبه خبری دارد وگرنه منطبق با واقعیت‌های حصر نیست».

او همچنین با اشاره به اینکه پیشتر گفته شده بود «محصورین در عید قربان رفع حصر خواهند شد»، افزود: «عید قربان فرا رسید ولی اتفاقی نیفتاد».

آقای امیرارجمند اضافه کرد که دادن اجازه به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برای خروج از منزل و دیدار با فرزندان‌شان «قدم مثبتی» به شمار می‌رود، اما «حصر هشت سال است که ادامه دارد و باید برداشته شود».

او یادآور شد که «اگر افرادی که قول‌هایی داده بودند که نمی‌توانند به آنها جامه عمل بپوشانند، دیگر نباید مسئله حصر لوث بشود».

اردشیر امیرارجمند به نام خاصی اشاره نکرد، ولی پیش از این، ‌حسن روحانی‌ در مبارزات انتخاباتی خود در سال‌های ۹۲ و ۹۶، وعده رفع حصر را مطرح کرده بود.

در عین حال،‌ به نوشته خبرگزاری ایسنا، رئیس‌جمهور ایران حدود یک ماه پیش در دیدار با فراکسیون امید گفت که «این حصر فقط پوسته‌اش مانده است».

مشاور ارشد آقای موسوی در گفت‌وگوی خود با رادیو فردا اشاره کرد: «پایان حصر به این معناست که بتوانند آزادانه از خانه خود خارج شوند، با هر کس که می خواهند دیدار کنند،‌ بتوانند مواضع سیاسی خود را اتخاذ کنند و زندگی اجتماعی و شغلی خود را داشته باشند. اما چنین اتفاقی نیفتاده است».

اردشیر امیرارجمند در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با رادیو فردا درباره چشم انداز رفع حصر ابراز امیدواری کرد که «به زودی رفع حصر صورت بگیرد» و افزود:‌ «این به تصمیم‌گیری شخص آقای خامنه‌ای بر می‌گردد؛ اینکه قبول کند کشور در وضعیت بحرانی است و باید از همه عوامل برای همبستگی ملی استفاده شود تا بتوان راه برون‌رفت دموکراتیک، ‌منطقی و عملی را در پیش بگیریم».

او گفت که اگر رهبر جمهوری اسلامی «منافع جناحی و حزبی خود را در نظر بگیرد باید برای رفع حصر اقدام فوری انجام دهد و اگر چنین شود به این معنا است که حاکمیت قبول کرده است قدم‌های اول را برای تغییر نحوه حکمرانی بردارد».

پیش از این، وب‌سایت خبری سحام‌نیوز، نزدیک به مهدی کروبی، روز ۱۱ مرداد خبر داده بود که حسن روحانی خواستار رفع حصر رهبران جنبش سبز شده، اما رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر با این امر مخالفت کرده است.

مقام‌های قوه قضائیه پیش از این اعلام کرده‌اند که حصر سران جنبش سبز براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده اما حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، وجود چنین مصوبه‌ای را تکذیب کرده است.

leave a reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

> <<

Didgah.tv

خبرهای مهم

23 فوریه 2020 11.11 ب.ظ

{ناآرامی‌های آبان؛ سه نفر به اعدام محکوم شده‌اند دادگاه انقلاب در ایران برای سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه احکام اعدام و حبس صادر کرده است. اعتراضات سراسری در ایران که با…

23 فوریه 2020 10.26 ب.ظ

{کرونا در ایران: شمار جان‌باختگان هشت نفر، چند کشور همسایه مرزهایشان را بستند مرزهای ایران با شش کشور همسایه بسته شده است. مقامهای پاکستان و افغانستان در شرق، عراق و ترکیه در غرب و ارمنستان…

23 فوریه 2020 9.52 ب.ظ

{“عدم مشارکت گسترده در انتخابات مجلس یک پیروزی تاکتیکی برای جامعه مدنی ایران است” ــ گفتگو … یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۱ فوریه با عدم مشارکت گسترده…

23 فوریه 2020 9.30 ب.ظ

{کاهش بی‌سابقه مشارکت؛ انتخابات مجلس ایران به روایت نقشه وزارت کشور ایران با تاخیری ۴۸ ساعته میزان مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۴۲ و شش دهم درصد اعلام کرد که پایین‌ترین نرخ…

23 فوریه 2020 9.07 ب.ظ

{مرزهایی که بروی ایران بسته شد بر همین اساس از آنجا که در روزهای گذشته کاربران شبکه های اجتماعی ترکیه خواستار بسته شدن مرزهای ایران از سوی ترکیه شده بودند، وزیر بهداشت ترکیه … منبع…

23 فوریه 2020 9.07 ب.ظ

{اعلام نتایج انتخابات مجلس ایران؛ میزان مشارکت، کمترین بعد از انقلاب نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران مشخص شد. اکثر کرسی‌های مجلس آینده به اصولگرایان تعلق گرفته، از جمله…

23 فوریه 2020 8.56 ب.ظ

{آیا نقش ایران در روند صلح افغانستان انکار شدنی است؟ از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران مرز مشترک طولانی با افغانستان دارد، مناسبات فرهنگی کهن و به هم تنیده دو کشور سبب شده است که همواره…

23 فوریه 2020 7.51 ب.ظ

{ترکیه مرزهایش با ایران را بست برای جلوگیری از ورود کرونا، ترکیه مرزهایش با ایران را بست. ارسال. ترکیه مرزهایش با ایران را بست. share. دیدن نظرات. تازه‌ترین‌ها. تازه‌ترین‌ها منبع Google…

23 فوریه 2020 7.48 ب.ظ

{کرونا ویروس: ترکیه، پاکستان و افغانستان، مرزهای زمینی خود را با ایران بستند در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، کشورهای ترکیه، پاکستان و افغانستان اعلام کردند که مرزهای زمینی خود را با…