اخبار

اجازه خروج به موسوی و رهنورد برای دیدار با فرزندان؛‌ امیرارجمند: اتفاق جدیدی نیست

اجازه خروج به موسوی و رهنورد برای دیدار با فرزندان؛‌ امیرارجمند: اتفاق جدیدی نیست

مشاور ارشد میرحسین موسوی: حصر هشت سال است که ادامه دارد و باید برداشته شود
مشاور ارشد میرحسین موسوی: حصر هشت سال است که ادامه دارد و باید برداشته شود

وب‌سایت «رویداد ۲۴» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد اجازه پیدا کرده‌اند که از منزل خارج شوند و به دیدار فرزندان خود بروند. اما مشاور ارشد آقای موسوی، به رادیو فردا می‌گوید این موضوع پیشتر هم اتفاق افتاده بود و مسئله جدیدی نیست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وب‌سایت «رویداد ۲۴» روز دوشنبه ۲۹ مرداد، دادن اجازه به آقای موسوی و خانم رهنورد برای خروج از منزل و دیدار با فرزندان خود را نشانه از میان برداشته شدن بخشی از محدودیت‌های محصوران طی هفته گذشته دانست.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زاهرا رهنورد از رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، از بهمن سال ۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

در این ارتباط، اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد آقای موسوی، روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد، به رادیو فردا گفت که به تازگی اتفاق خاصی نیفتاده و این تعبیر که «چیزی از حصر نمانده، ‌بسیار اغراق‌آمیز خواهد بود و فقط جنبه خبری دارد وگرنه منطبق با واقعیت‌های حصر نیست».

او همچنین با اشاره به اینکه پیشتر گفته شده بود «محصورین در عید قربان رفع حصر خواهند شد»، افزود: «عید قربان فرا رسید ولی اتفاقی نیفتاد».

آقای امیرارجمند اضافه کرد که دادن اجازه به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برای خروج از منزل و دیدار با فرزندان‌شان «قدم مثبتی» به شمار می‌رود، اما «حصر هشت سال است که ادامه دارد و باید برداشته شود».

او یادآور شد که «اگر افرادی که قول‌هایی داده بودند که نمی‌توانند به آنها جامه عمل بپوشانند، دیگر نباید مسئله حصر لوث بشود».

اردشیر امیرارجمند به نام خاصی اشاره نکرد، ولی پیش از این، ‌حسن روحانی‌ در مبارزات انتخاباتی خود در سال‌های ۹۲ و ۹۶، وعده رفع حصر را مطرح کرده بود.

در عین حال،‌ به نوشته خبرگزاری ایسنا، رئیس‌جمهور ایران حدود یک ماه پیش در دیدار با فراکسیون امید گفت که «این حصر فقط پوسته‌اش مانده است».

مشاور ارشد آقای موسوی در گفت‌وگوی خود با رادیو فردا اشاره کرد: «پایان حصر به این معناست که بتوانند آزادانه از خانه خود خارج شوند، با هر کس که می خواهند دیدار کنند،‌ بتوانند مواضع سیاسی خود را اتخاذ کنند و زندگی اجتماعی و شغلی خود را داشته باشند. اما چنین اتفاقی نیفتاده است».

اردشیر امیرارجمند در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با رادیو فردا درباره چشم انداز رفع حصر ابراز امیدواری کرد که «به زودی رفع حصر صورت بگیرد» و افزود:‌ «این به تصمیم‌گیری شخص آقای خامنه‌ای بر می‌گردد؛ اینکه قبول کند کشور در وضعیت بحرانی است و باید از همه عوامل برای همبستگی ملی استفاده شود تا بتوان راه برون‌رفت دموکراتیک، ‌منطقی و عملی را در پیش بگیریم».

او گفت که اگر رهبر جمهوری اسلامی «منافع جناحی و حزبی خود را در نظر بگیرد باید برای رفع حصر اقدام فوری انجام دهد و اگر چنین شود به این معنا است که حاکمیت قبول کرده است قدم‌های اول را برای تغییر نحوه حکمرانی بردارد».

پیش از این، وب‌سایت خبری سحام‌نیوز، نزدیک به مهدی کروبی، روز ۱۱ مرداد خبر داده بود که حسن روحانی خواستار رفع حصر رهبران جنبش سبز شده، اما رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر با این امر مخالفت کرده است.

مقام‌های قوه قضائیه پیش از این اعلام کرده‌اند که حصر سران جنبش سبز براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده اما حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، وجود چنین مصوبه‌ای را تکذیب کرده است.

leave a reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

> <<

Didgah.tv

خبرهای مهم

28 سپتامبر 2023 4.21 ب.ظ

Didgah TVپ, سپتامبر 28, 2023 4:21ب.ظURL:Embed:بدنبال «چه باید کرد» در بیرون از خود نباشید، تغییر از خودِ من شروع می شود کورش عرفانی دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ – 25 سپتامبر 2023 #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی فایل شنیداری…

27 سپتامبر 2023 9.40 ب.ظ

Didgah TVچ, سپتامبر 27, 2023 9:40ب.ظURL:Embed:ضرورت فهم علت های ساختاری انفعال اکثریت در جامعه ی ایران برنامه ویژه قیام اعتراضی مردم در ایران – (شماره 284) – کورش عرفانی چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ – 27 سپتامبر…

26 سپتامبر 2023 8.25 ب.ظ

Didgah TVس, سپتامبر 26, 2023 8:25ب.ظURL:Embed:حرکت رژیم ضد ایرانی به سوی تدارک جهنم برای مردم ایران در ماه های آینده برنامه ویژه قیام اعتراضی مردم در ایران – (شماره 283) – کورش عرفانی سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲…

26 سپتامبر 2023 6.08 ب.ظ

Didgah TVس, سپتامبر 26, 2023 6:08ب.ظURL:Embed:زدن ریشه ی نهاد دولت توسط رژیم، زمینه ساز نابودی کشور پس از رژیم در جستجوی راهکاری واقعگرا برای ایجاد تغییر در ایران – بخش چهارم پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ –…

26 سپتامبر 2023 12.44 ب.ظ

پیشگفتار نگارنده معمولاً تلاش بر کوتاه نویسی دارد تا بتواند در زمان کوتاه و با دوری از حاشیه ها اصل مطلب را به خواننده برساند. از آنجایی که حجم و میزان اهمیت اتفاقات اخیر و تاثیرگذاری آنها…

25 سپتامبر 2023 9.48 ب.ظ

Didgah TVد, سپتامبر 25, 2023 9:48ب.ظURL:Embed:هجوم خارجیان به ایران با هدف تغییر ترکیب جمعیتی ایران توسط رژیم ضد ایرانی برنامه ویژه قیام اعتراضی مردم در ایران – (شماره 282) – کورش عرفانی دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲…

25 سپتامبر 2023 7.46 ب.ظ

Didgah TVد, سپتامبر 25, 2023 7:46ب.ظURL:Embed:ریزه خوار، جیره خوار، رانت خوار، … نگاهی به مزدوران مستقیم و غیر مستقیم رژیم در جستجوی راهکاری واقعگرا برای ایجاد تغییر در ایران – بخش سوم چهارشنبه ۲۹ شهریور…

25 سپتامبر 2023 7.05 ب.ظ

Didgah TVد, سپتامبر 25, 2023 7:05ب.ظURL:Embed:هدف مشخص است: باز پس گرفتن سنگر دانشگاه. چه باید کرد و چه نباید کردها را فراموش نکنیم شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ – 23 سپتامبر 2023 #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی فایل شنیداری…

25 سپتامبر 2023 4.09 ب.ظ

۱)    شرایط بحرانی در راهست. دانشجویان باید خود را برای دخالت فعال و سازنده در آن آماده سازند. این کار نیاز به سازماندهی دارد. ۲)    دانشجویان مانند کارگران از مستعدترین قشرها برای کار سازمان…