اخبار

بولتون: برنامه هسته‌ای و موشکی ایران چالش بزرگ آمریکا و اسرائیل است

بولتون: برنامه هسته‌ای و موشکی ایران چالش بزرگ آمریکا و اسرائیل است

جان بولتون در مصاحبه‌ای، ایران را در کنار روسیه، چین و کره شمالی چهار کشوری معرفی کرد که در تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا هستند.
جان بولتون در مصاحبه‌ای، ایران را در کنار روسیه، چین و کره شمالی چهار کشوری معرفی کرد که در تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا هستند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، شامگاه یکشنبه ۲۸ مرداد در یک دیدار کاری در اورشلیم، بر مهار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و مقابله با طرح‌های موشکی و هسته‌ای آن تاکید کردند.

بنیامین نتانیاهو در آغاز ملاقات با مشاور امنیت ملی کاخ سفید، آقای بولتون را «حامی مشتاق اتحاد آمریکا و اسرائیل» خواند و سفر او را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی گفت شما زمانی به این سفر آمده‌اید که «تصمیمات مهمی از سوی پرزیدنت دونالد ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم و خروج از توافق وحشتناک هسته‌ای با ایران» گرفته شده است.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود که منتظر بوده تا از جمله در خصوص «چگونگی بازداشتن ایران از تعرض منطقه‌ای و تضمین اینکه ایران هرگز به سلاح هسته‌ای نرسد» با آقای بولتون گفت‌وگو کند.

آقای بولتون نیز در آغاز این ملاقات، به نخست‌وزیر اسرائیل گفت که شما به برخی از موضوعات اشاره کردید اما روشن است که چالش‌های بزرگی در برابر اسرائیل و آمریکا و همه جهان در خصوص برنامه هسته‌ای و طرح‌های موشکی بالستیک ایران قرار دارد. از دیدن‌تان خشنودم و در انتظار گفت‌وگو در باره این موضوع‌ها و مسائل دیگر هستم.

دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اورشلیم و ران درمر سفیر اسرائیل در واشینگتن نیز در این دیدار حضور داشتند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، آقای بولتون روز دوشنبه دومین دیدار کاری با نخست‌وزیر اسرائیل را انجام می‌دهد. گفت‌وگو با چند مقام ارشد امنیتی دیگر اسرائیل نیز در برنامه سفر دو روزه آقای بولتون به این کشور است.

آخرین بار که آقای بولتون از اسرائیل دیدار رسمی داشت، ۱۴ سال پیش در زمان دولت جرج بوش بود هر چند که به نوشته جروزالم پست، او در ۱۴ سال گذشته بارها از اسرائیل دیدار غیر رسمی داشته است.

دولتمردان بسیاری در اسرائیل آقای بولتون را دوست حقیقی این کشور در طول سال‌ها دانسته و از انتصاب او در بهار امسال به مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید ابراز خرسندی عمیق کردند.

جان بولتون در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه از او در شبکه‌ ای‌بی‌سی پخش شد، ایران را در کنار روسیه، چین و کره شمالی چهار کشوری معرفی کرد که در تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا هستند.

مشاور امنیت ملی آمریکا که ظاهرا به انتخابات میان‌دوره‌ای پیش روی کنگره آمریکا و احتمال دخالت ایران از طریق جنگ سایبری اشاره می‌کرد، گفت واشینگتن برای جلوگیری از این اعمال نفوذ تلاش می‌کند. اما توضیح بیشتری نداد.

آقای بولتون که بعد از اسرائیل برای مذاکره با نیکلای پاتروشوف مشاور امنیت ملی روسیه به ژنو می‌رود، این را نیز به‌ ای‌بی‌سی گفت که کشورش برای پایان حضور نظامی ایران در سوریه با روسیه گفت‌وگو می‌کند.

به گفته وی، واشینگتن و مسکو، دستکم بر اساس بیانیه‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در بیرون راندن نیروهای ایران و همپیمانان آنها از سوریه و عراق «اشتراک منافع» دارند.

مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با‌ ای‌بی‌سی اضافه کرد که تصمیم دونالد ترامپ به خروج آمریکا از برجام اقتصاد ایران را حقیقتا زیر منگنه فشار گذاشته و توان نیروی قدس سپاه پاسداران را در اجرای نیاتش در قبال منطقه و همچنین یمن تضعیف کرده است.

leave a reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

> <<

Didgah.tv

خبرهای مهم

22 مارس 2023 9.43 ب.ظ

Didgah TVچ, مارس 22, 2023 9:43ب.ظURL:Embed:نکاتی برای در نظر گرفتن موقعیت جنبش انقلابی در سال جدید برنامه ویژه قیام اعتراضی مردم در ایران – (شماره 156) – کورش عرفانی چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ – 22 مارس 2023 #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 7.40 ب.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 7:40ب.ظURL:Embed:پیام آرش عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 6.37 ب.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 6:37ب.ظURL:Embed:پیام همایون عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 3.45 ب.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 3:45ب.ظURL:Embed:پیام آرزو عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 11.43 ق.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 11:43ق.ظURL:Embed:پیام گیو عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 11.02 ق.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 11:02ق.ظURL:Embed:پیام کیان عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 11.01 ق.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 11:01ق.ظURL:Embed:پیام سهراب عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 11.01 ق.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 11:01ق.ظURL:Embed:پیام شهلا عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ حزب ایران آباد پذیرای همه ی ایرانیان آزاده و خردگراست www.iraneabad.org #زندگی_انسانی_جمهوری_ایرانی…

20 مارس 2023 11.00 ق.ظ

Didgah TVد, مارس 20, 2023 11:00ق.ظURL:Embed:پیام جاوید عضو حزب ایران آباد، به مناسبت نهمین سالگرد بنیان گذاری آن به مناسبت بیست و نهم اسفندماه ۱۴۰۱ نهمین سالگرد بنیان گذاری آن حزب ایران آباد پذیرای همه ی…