اخبار

احمدی نژاد: رئیس اطلاعات سپاه تعادل ندارد و کار او پرونده‌سازی است

احمدی نژاد: رئیس اطلاعات سپاه تعادل ندارد و کار او پرونده‌سازی است

احمدی‌نژاد بار دیگر قوه قضائیه را متهم کرد که به دلیل اختلاف سیاسی با او، برای نزدیکانش پرونده‌های امنیتی و مالی تهیه کرده است.
احمدی‌نژاد بار دیگر قوه قضائیه را متهم کرد که به دلیل اختلاف سیاسی با او، برای نزدیکانش پرونده‌های امنیتی و مالی تهیه کرده است.

رئیس‌جمهوری سابق ایران بار دیگر ضمن انتقاد شدید از قوه قضائیه و حکم اسفندیار رحیم مشایی، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را فردی بدون «تعادل» خواند و گفت «کار او پرونده‌سازی است».

محمود احمدی‌نژاد در پیامی ویدئویی که روز یکشنبه ۲۵ شهریور در کانال تلگرامی‌اش منتشر شد، گفت که در دوره ریاست‌‌جمهوری‌‌اش با انتصاب حسین طائب به عنوان رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران مخالف بوده است.

وی اضافه کرد: «او تعادل ندارد و همه می‌دانند. مقامات کشور همه می‌دانند که او چه کرده است. گفتم اگر بیاید همه روابط (بین قوا و نهادها) را بر هم می‌زند. کار او پرونده‌سازی است».

رئیس‌جمهوری سابق ایران همچنین گفت که حسین طائب از سمت معاون وزارت اطلاعات در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی نیز به دلیل اینکه بین مقامات جمهوری اسلامی «دو به هم زنی» می‌کرد، اخراج شده بود.

وی با اشاره به آقای طائب اظهار داشت: «در وزارت اطلاعات هم بود، که انداختنش بیرون، چون دو به هم زنی می‌کرد. بعد ایشان را با اختیارات تام برده‌اند به یک جای دیگر، بدون قانون».

حسین طائب از سوی رهبر جمهوری اسلامی به سمت ریاست اطلاعات سپاه پاسداران منصوب شده است.

حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران

رئیس‌جمهوری سابق ایران همچنین داشتن زندان توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را «غیر قانونی» دانست.

واحد اطلاعات سپاه پاسداران از سال ۷۶ و پس از پیروزی محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری تشکیلات خود را توسعه داد و از آنزمان بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی را بازداشت کرده است. بازداشت تعدادی از فعالان ملی مذهبی و اعضای نهضت آزادی درسال ۷۹ یکی از اقدامات بحث‌برانگیز این نهاد بود.

این نهاد در سال ۸۸ در شرایطی که این نهاد به همراه وزارت اطلاعات نقش ویژه‌ای در سرکوب معترضان داشت، با حکم رهبر جمهوری اسلامی به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران تبدیل شد.

اقدامات این سازمان به موازات فعالیت‌های وزارت اطلاعات همواره انتقادهایی را در پی داشته است. در همین زمینه، علی مطهری، نایب رئیس مجلس، اردیبهشت سال جاری ضمن انتقاد از موازی کاری اطلاعات سپاه پیشنهاد کرده بود، مسئول اطلاعات سپاه٬ سمت وزارت اطلاعات را بر عهده بگیرد.

علی مطهری با اشاره به بازداشت فعالان محیط زیست توسط اطلاعات سپاه گفته بود:« پیشنهاد می کنم جناب آقای حسین طائب به عنوان وزیر اطلاعات معرفی و انتخاب شوند و یا وظایف اطلاعات سپاه مانند گذشته منحصر در امور داخلی سپاه و گروه های مخالف مسلح شود».

بازداشت ۱۲ تن از مدیران کانال‌های تلگرامی نزدیک به دولت و اصلاح طلبان و مخالفت وزارت اطلاعات با بازداشت این افراد از جمله دیگر اقدامات بحث برانگیز سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بوده است.

آقای احمدی نژاد در این پیام تصویری بار دیگر قوه قضائیه را متهم کرد که به دلیل اختلاف سیاسی با، او برای نزدیکانش پرونده‌های امنیتی و مالی تهیه کرده است.

وی اضافه کرد: «آیا درست است که از قدرت حکومت در اختلافات سیاسی استفاده شود؟»

پیشتر اسفندیار رحیم مشایی، مشاور آقای احمدی‌نژاد، در ویدئویی گفته بود آقای طائب درصدد بوده که از حمید بقایی علیه او در مورد جاسوسی اعتراف بگیرد.

وی گفته بود که «پروژه پرونده‌سازی» برای او و نزدیکان آقای احمدی‌نژاد «از سال ۹۰ توسط هر دو نهاد وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه کلید زده شد و مسئول آن هم حسین طائب بود».

محمود احمدی‌نژاد در این پیام تصویری بار دیگر به حکم اسفندیار رحیم مشایی اعتراض کرد و آن را «وهن» نظام دانست.

وی گفت که با ریاست برادران لاریجانی به طور همزمان بر دو قوه کشور مخالف بوده است.

علی لاریجانی هم اکنون رئیس مجلس شورای اسلامی، و صادق آملی لاریجانی نیز رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی است که از سوی رهبر ایران به این سمت منصوب شده است.

آقای احمدی‌نژاد همچنین از همه مقامات جمهوری اسلامی خواست که اموال خود را اعلام کنند.

پس از انتشار حکم اسفندیار رحیم مشایی نیز محمود احمدی‌نژاد احکام صادره برای رئیس دفتر سابق و مشاور خود را «ظالمانه» خوانده و تهدید کرده بود که «به زودی به پرونده آمران و مجریان و صادرکنندگان این احکام رسیدگی خواهد شد».

غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران روز ۲۱ شهریور خبر داده بود که اسفندیار رحیم مشایی به شش سال و نیم زندان محکوم شده است.

در این پرونده علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای‌ پیشین آقای احمدی‌نژاد، به چهار سال حبس محکوم شد و این حکم قابل تجدیدنظر است.

حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری، نیز به اتهام «اختلاس» و «تضییع اموال دولتی» به ۱۵ سال حبس قطعی محکوم شده‌است.

آقای رحیم‌ مشایی روز ۲۴ اسفند ۹۶ پس از آنکه حکم حمید بقایی را در برابر سفارت بریتانیا در تهران آتش زد، بازداشت شد.

مواضع اخیر آقای احمدی‌نژاد در حالی است که در زمان دولت وی نیز سرکوب معترضان با مجازات در زندان و حتی مرگ در زندان همراه بود.

شماری از منتقدان آقای احمدی‌نژاد می‌گویند چرا او در دوران ریاست جمهوری‌اش در مقابل اقدام‌های قوه قضائیه و سرکوب‌های سال ۸۸ سکوت کرده بود.

با این حال او در جمع تعدادی از دانشجویان گفته که «برخی از مسائل را نمی‌دانستیم. واقعاً نمی‌دانستیم و بعداً مطلع شدیم».

بر اساس ویدئو کانال تلگرامی محمود احمدی‌نژاد و سایت رادیو فردا/ ا.م/ ک.ر

leave a reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

> <<

Didgah.tv

خبرهای مهم

19 آوریل 2024 5.34 ب.ظ

به این ترتیب، باید احتمال داد که زوج سرمایه داری-صهیونیسم به عنوان سرطانی در 1) فاز آخر 2) بدخیم 3) بدون درمان 4) در بدنی ضعیف وبی جان و 5 ) نزد بیماری روحیه باخته، کار بشریت، تمدن و حیات را در کره…

24 مه 2024 10.36 ب.ظ

Didgah TVج, می 24, 2024 10:36ب.ظURL:Embed:تغییر واقعی در ایران به ساختارها بر می گردد نه به افراد برنامه کاوه آهنگر ۴ خرداد ۱۴۰۳ – ۲۴ می 2024 – کورش عرفانی لینک دسترسی به آخرین مقاله دکتر کورش عرفانی: بحران…

24 مه 2024 6.14 ب.ظ

با مرگ ابراهیم رئیسی و همراهان، نظام آخوندی وارد یک بحران جدید شده است. اما این امر در یک سیستم مبتنی بر «بحران‌سالاری» خصلت ذاتی آن محسوب می‌شود و با خود چندان عنصر غافلگیری را به همراه ندارد.…

21 مه 2024 8.30 ب.ظ

Didgah TVس, می 21, 2024 8:30ب.ظURL:Embed:بی نظمی، آشوب و به هم ریختگی مدیریتی رژیم و فرصت برای ضربه زدن به آن برنامه ویژه قیام اعتراضی – (شماره 446) – کورش عرفانی لینک دسترسی به آخرین مقاله دکتر کورش عرفانی:…

21 مه 2024 7.55 ق.ظ

Didgah TVس, می 21, 2024 7:55ق.ظURL:Embed:کسب آمادگی برای استفاده از فرصت هایی مانند مرگ ابراهیم رئیسی برنامه ویژه قیام اعتراضی – (شماره 445) – دکتر کورش عرفانی لینک دسترسی به آخرین مقاله دکتر کورش عرفانی:…

20 مه 2024 9.14 ب.ظ

Didgah TVد, می 20, 2024 9:14ب.ظURL:Embed:بررسی چندجانبه ی عواقب مرگ رئیسی دکتر کورش عرفانی و دکتر ابراهیم روشندل در گفتگو با شهبد امیری لینک دسترسی به آخرین مقاله دکتر کورش عرفانی: تفاوت تغییر سیاسی اختیاری…

20 مه 2024 9.51 ق.ظ

Didgah TVد, می 20, 2024 9:51ق.ظURL:Embed:خبر فوری – ۲: نتایج و عواقب مرگ رئیسی و وزیر امورخارجه ی رژیم برای خامنه ای و سایر جناح ها تلویزیون دیدگاه را به اطرافیان خود معرفی کرده و محتوای برنامه های ویژه…

20 مه 2024 9.51 ق.ظ

Didgah TVد, می 20, 2024 9:51ق.ظURL:Embed:خبر فوری – ۱: سقوط بالگرد و احتمال کشته شدن ابراهیم رئیسی تلویزیون دیدگاه را به اطرافیان خود معرفی کرده و محتوای برنامه های ویژه را به گوش هموطنانی که دسترسی به…

18 مه 2024 8.45 ب.ظ

Didgah TVش, می 18, 2024 8:45ب.ظURL:Embed:مراقب باشید جلوی چشمتان بیگانگان کشور را تصرف نکنند برنامه ویژه قیام اعتراضی – (شماره 444) – دکتر کورش عرفانی لینک دسترسی به آخرین مقاله دکتر کورش عرفانی: تفاوت…

17 مه 2024 11.02 ب.ظ

Didgah TVج, می 17, 2024 11:02ب.ظURL:Embed:آینده ی ایران در جهانی که به سرعت از ما دور می شود برنامه کاوه آهنگر ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ – 17 می 2024 – کورش عرفانی لینک دسترسی به آخرین مقاله دکتر کورش عرفانی: تفاوت…