اخبار

اطلاعیه یازدهمین سالروز تاسیس حزب ایران آباد

اطلاعیه یازدهمین سالروز تاسیس حزب ایران آباد

در شرایطی که کشورمان به سال سختی پا می گذارد، حزب ایران آباد نیز به عنوان یکی از تشکل های سیاسی ایرانی به همراه میلیون ها دیگر از هموطنانمان به این می اندیشد که چه باید کرد؟ این سئوالی است که اینک ذهن بسیاری را به خود مشغول داشته است. بدیهی است که اگر نمی توان در مورد یک راهکار مشخص و معین در این باره سخن گفت، اما می توان یک ویژگی را به عنوان ضمانت موفقیت هر راهکار احتمالی مطرح ساخت: پایداری در تلاش مبارزاتی سازمان یافته. 

این همان موضوعی بود که ما را بر آن داشت تا ده سال پیش در چنین روزی، بنای یک حزب سیاسی را بگذاریم؛ یک تشکیلات منظم و سازمان یافته که، با هدف تغییر در شرایط نابسامان تاریخی ایران، بر آن است تا در هر کجا که، فرصتی برای پیشبرد مبارزات در جهت منافع ملت ایران وجود داشته باشد، در آن نقش ایفاء کند. 

در 29 اسفند 1392 خورشیدی، بنیانگذاران این تشکیلات، با الهام از نخستین گام تاریخی در مسیر آباد سازی ایران، یعنی سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران توسط جنبشی ملی به رهبری زنده یاد دکتر محمد مصدق، حزب ایران آباد را بنا نهادند. اساس و زیربنای این حزب بر روی دو مفهوم اصلی گذاشته شد: نخست «انسان مداری»، به عنوان پاسداشت نهادینه ی جان و کرامت انسان، و دیگر «قدرت اجتماعی» به عنوان مناسب ترین شیوه ی سازمان یافته تسلط شهروندان بر سرنوشت جمعی خویش. 

با بهره برداری از «انسان مداری»، به عنوان راهنمای اخلاقی کار و «قدرت اجتماعی»، به عنوان خط استراتژیک تغییرات سیاسی مطلوب در ایران، حزب ایران آباد ده سال است که مشغول فعالیت است. در طی این مدت، ما از هموطنان علاقمند به عضویت در حزب استقبال کرده و با آموز ش نظری و کار عملی آنها را برای ایفای نقش کادرها ی حرفه ای سیاس ی آینده ایران آماده ساخته ایم. به همین ترتیب، با تلاش منظم و سازمان یافته تشکیلاتی، آموزش های سیاسی و فن خودسازماندهی را به لایه های مستعد جامعه ی ایرانی ارائه داده و پایگاه اجتماعی خود را میان مردم گسترش داده ایم . 

ما در سال یازدهم فعالیت خود به این تلاش ها ادامه داده و حتی آن را در چارچوب های بزرگتر ی، مانند تدارک جبهه ی مردمی جمهوری دوم به کار خواهیم بست. به این امید که قشرهای آگاه جامعه و عناصر فعال ایرانی در داخل و خارج از کشو ر به این ابتکار عمل ها بپیوندند و بتوانند در یکی از این چارچوب ها، یعنی یا عضویت در حزب ایران آباد و یا کوشنده ی جبهه ی مردمی جمهوری دوم به کار، مبارزه وتلاش برای ایجاد تغییرات مثبت و سازنده در جامعه ی ایران بپردازند. 

یادآور شویم که حزب ما بر این باور بوده و است که دمکراسی چیزی نیست که بتوان به طور تصادفی یا وارداتی یا کپی برداری آن را به دست آورد؛ برعکس، دمکراسی برآیند یک روند سخت و طولانی زمینه سازی و پرورش و یادگیری و سازندگی است که در سایه ی یک مسیر سه گامی به دست می آید: آگاهی، آزادی، آبادی. 

تا آگاهی -یا همان قدرت تشخیص درست منافع جمع ی- نباشد، آزادی در کار نخواهد بود، و تا آزادی کسب نشود آبادسازی واقعی میهن ناممکن خواهد بود. برای ما آزادی و آبادی به خودی خود هدف نیستند، وسیله و راه و ابزار هستند برای رسیدن به هدف زیبای «جامعه ی انسانی». جامعه ای که در آن هر انسانی شانس و امکان دستیابی به تعری ف خود از خوشبختی را خواهد داشت. خوشبختی در این جا از یک قاعده بیشتر پیروی نمی کند: تا جمع خوشبخت نباشد فرد خوشبختی را تجربه نخواهد کر د. 

آری! حزب ایران آباد، برای آرمانی چنین دیر و دور مبارزه می کند، اما رویابافی نمی کند. ما به عنوان تشکلی واقع گرا نیک می دانیم که مسیری سخت و طولانی در انتظار جامعه ی ایرانی است تا بتواند از مراحل ضروری و غیر قابل پرهیز نخست آگاهی جمعی، بعد استقرار آزادی نهادینه و سر انجام آبادسازی پایه ای کشور عبور کند و در طی یک فرایند زمان بر و کاربر به هدف والای توصیف شده، به عنوان جامعه ی انسانی، دست یابد. 

حزب ایران آباد مبارزه ی خود را بر این اساس و برای طی مسیری طولانی تنظیم کرده است و در جستجوی هیچ حرکت سریع و شتابزده ای برای دستیابی به آرمانهایش نیست. 

ما از همه ی ایرانیانی که چنین نگاهی به تغییر و تحول در ایران وضرورت کار منظم سازمان یافته برای آن را دارند دعوت میکنیم که به حزب ما بپیوندند تا در مسیر استقرار «زندگی انسانی  جمهوری ایرانی» همگام و همراه هم باشیم. 

29 اسفند 1402 –  دفتر سیاسی حزب ایران آباد 

www.iraneabad.org

leave a reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

> <<

Didgah.tv

خبرهای مهم

19 آوریل 2024 5.34 ب.ظ

به این ترتیب، باید احتمال داد که زوج سرمایه داری-صهیونیسم به عنوان سرطانی در 1) فاز آخر 2) بدخیم 3) بدون درمان 4) در بدنی ضعیف وبی جان و 5 ) نزد بیماری روحیه باخته، کار بشریت، تمدن و حیات را در کره…

14 آوریل 2024 9.59 ب.ظ

یک بار باید همت کنیم و رژیم ضد بشری و ضد ایرانی دست نشانده ی صهیونیسم را که از سال 57 به تامین منافع اسرائیل مشغول است پایین بکشیم و ایرانمان را از سلطه ی لندن و تل آویو و مثلث مامور آنها، آخوند-پاسدار-بازاری…

12 آوریل 2024 10.04 ب.ظ

یا جامعه ی مدنی اسرائیل در آن جا و بخش آگاه مردم ایران در این جا دست به حرکتی مهم و نجات بخش می زنند و یا سرنوشت هر دو در دست سایکوپت های آدمخوار تروریست ضد بشر تباه خواهد شد.

05 آوریل 2024 8.59 ب.ظ

نگارنده باردیگر در راستای هشدارهای پیشین خود از تمامی ایرانیان به خواب رفته، خود را به خواب زده و یا علاقمند به خواب می خواهد که صدای کر کننده ی پای هیولایی که به سوی کشورمان روان شده را بشنوند.…

05 آوریل 2024 12.29 ق.ظ

برای صهیونیست های کابینه ی نتانیاهو جنگ ضروری حیاتی است، اما نه برای فردا، امروز، حالا. هشیار باشیم! دشمنان بشریت دست به کار شده اند و اگر متوجه وخامت اوضاع نشویم کار انسان روی سیاره ی زمین…

30 مارس 2024 9.44 ق.ظ

در سایه ی این نکات بدیهی است که سال 1403 خورشیدی می تواند برای نیروهای سیاسی واقع بین و عمل گرا سالی متفاوت از چهل سال حرف و سخن و گفتگوگرایی بی حاصل باشد.

22 مارس 2024 9.24 ب.ظ

اینک بر ما ایرانیان است که با درک این ریزه کاری های لازم و ضروری تصمیم بگیریم آیا می خواهیم به چنین نوع از کار جدید اجتماعی و سیاسی بپیوندیم و منشاء تغییر برای شرایط نابسامان کشور عزیزمان ایران…

15 مارس 2024 10.04 ب.ظ

اینک یک «کمیته تدارک تشکیل جبهه ی مردمی جمهوری دوم» بنا گذاشته شده که آماده ی پذیرایی از هموطنان دیگر برای پیشبرد کار تدارکاتی است. ا

12 مارس 2024 7.14 ق.ظ

براساس روایت های مردم در محل و نیز از طریق فیلم ها و عکس های رویدادهای پیاپی، به علاوه ی تلفات ناشی از مسدود کردن یا از بین بردن نیازهای حیاتی زندگی، برآورد محتمل تر، در ارزیابی من، این است…